در طراحي سايت براي كسب و كارهای مختلف قوانین و اصول سئو و همچنین اهمیت رعایت تکنیک ها غير امری قابل انكار مي باشد. طراحی سایت و سئو سایت شامل نکات بسیاری مهمی می شود. تکنیک ها و اصول سئو به درون صفحات طراحی سایت مربوط می شود و خارج از سایت می باشد. به منظور بازاریابی قدرتمند برای طراحی سایت رعایت اصول سئو بسیار لازم و ضروری می باشد.


اولين گام پياده سازي سئو در طراحي سايت درج و قرار دان متاتگ ها درون صفحات سایت مي باشد. در سئو سايت متاتگ های عنوان و توضیحات بسيار حائز اهميت و ضروری مي باشند.
عنوان و تیتر صفحه و توضيحات درج شده در آن به موجب شناخته شدن صفحه طراحي سايت شما توسط موتورهاي جستجوگری مثل گوگل مي شود. پس به همین خاطر بهتر است تا عنوان و توضيحات مربوطه در صفحه طراحي سايت خود را متناسب با محتواي درج شده در صفحه طراحی سايت و همچنین هدف خود را از ايجاد صفحه سايت انتخاب کنید.


محتوا عنوان پادشاه و مهم ترین گام در سئو سايت را به خود گرفته است. به همین خاطر تهيه کردن محتواي سودمند و جدید و بدون كپي برداري از محتواي طراحی سایت های دیگر محوريت خاصی را در طراحي سايت به وجود میاورد. طول و حجم و مقدار محتوا و عمر صفحه طراحي سايت شما از نكات بسیار مهم و تاثيرگذار در سئو سايت و رنكينگ آن برای طراحي سايت شما به حساب خواهد آمد.

لينك گذاشتن داخلي وخارجي و كلماتي كه به واسط آن لينك دهي مي کنید در سئو سايت شما تاثیر بسیار زیادی را دارد. پس به همین دلیل بهتر است لینک دهی خود را متناسب با کلملت کلیدی خود انجام انتخاب کنید. صفحات طراحی سایت خود را به وسیله ی کلمات کلیدی مرتبط به یکدیگر متصل کنید.
در کنار این اینکه در سایت های داخلی لینک دی می کنید بهتر است در سایت های خارجی نیز لینک دهی کنید زیرا این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود مثلا طراحی سایت و قرار دادن لینک آن در طراحی سایت های دیگر باعث تقویت و بهبود سئو سایت و بهینه سازی طراحی سایت شما می شود. با انجام تمام این امور موتورهای جستجوگر گوگل کلمات کلیدی شما را شناسایی کرده و در صفحه نتایج به نمایش در میاورد.


تاثیر شبكه هاي اجتماعي مانند توييتر ، فيس بوك ، گوگل پلاس ، اینستاگرام و... برای شناخته شدن بهتر برند و نام تجاري شما در صنعت مربوطه بسیار زیاد می باشد.